Bringebær cake pops
Bringebær cake pops er dekket med mørk sjokolade og knasende bringebærdrops. Ett søtt og spennende alternativ til kjærlighet på pinne.
Porsjoner 20
Ingredienser
- Kake:
- 3 stk tempererte egg
- 1 dl sukker
- 80 g mel
- 2 ts bakepulver
- 3 ss potetmel
- Krem:
- 100 g kremost naturell
- 150 g bringebærsyltetøy
- Rød konditorfarge
- Cake pops pynt:
- 300 g mørk kokesjokolade
- 1 pose bringebærdrops
- lollipoppinner eller trepinner
Slik gjør du
Kake:
1. Pisk egg og sukker til stiv eggedosis.
2. Sikt inn mel, bakepulver og potetmel. Bland melblandingen forsiktig inn i eggedosisen med en slikkepott. Pass på at den ikke faller sammen.
3. Hell kakerøren i en smurt kakeform, ca 24 cm. Stek kaken nederst i ovnen på 150 °C i ca 35 minutter. Avkjøl opp ned på rist.
Krem:
1. Bland sammen kremost og bringebærsyltetøy.Tilsett gjerne litt rød konditorfarge for å få finere farge på blandingen.
Utforming av cake pops:
1. Når kaken er avkjølt, smuldrer du den opp i en bakebolle.
2. Bland inn krem, litt av gangen. Massen skal bli klebrig og mulig å rulle til en kule.
3. Rull kuler på ca 20 gram. La kulene hvile i kjøleskapet mens du smelter sjokolade.
4. Smelt sjokolade over vannbad.
5. Knus bringebærdrops i passe små biter.
6. Stikk tuppen på lollipoppinnene i sjokolade, og deretter halvveis inn i kulene. Sett cake popsene i isopor eller oasis for at de skal stå stødig. La kulene hvile i kjøleskap ytterligere 10 miutter.
7. Dypp hele kulen i sjokolade, la overflødig sjokolade renne av. Strø knuste bringebærdropps over. La stå i kjøleskapet til sjokoladen stivner.
Cake pops må oppbevares kjølig.
- Tid: over 60 min
- Vanskelighetsgrad: vanskelig
- Porsjoner: 20
Del på Facebook



